GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 5431451
*
nr 543 1451
Väggrelief
keramik, Lisa Larson (f. 1931) för Gustavsberg, Blomma, höjd: 27
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2008
kl 17:26:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 13:43:34
1
400 kr
29/9 14:22:44
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomma gustavsberg keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla skandinavien svensk keramik svenska keramiker sverige väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56
*
Väggrelief
nr 543 1451
Väggrelief
keramik, Lisa Larson (f. 1931) för Gustavsberg, Blomma, höjd: 27
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 13:43:34 | 1 | 400 kr |
29/9 14:22:44 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blomma gustavsberg keramik lisa larson lisa larsson reliefplatta relieftavla skandinavien svensk keramik svenska keramiker sverige väggplatta väggrelief
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:29 -
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:56